دات نت نیوک

برندسازی شخصی یک ضرورت رهبری‌ست، نه یک کمپین تبلیغاتی شخصی

03 اردیبهشت 1397 19:27 | 0 نظر | 587 بازدید | امتیاز: با 0 رای

توسعه‌ی برند شخصی برای پیشرفت شغلی شما بعنوان یک رهبر یا مدیر ضروری است. متاسفانه، بسیاری با استفاده‌ی نادرست از شبکه‌های اجتماعی بعنوان بستری جهت ساخت برند شخصی و افزایش روابط، واژه‌ی پرسنال برندینگ را تبدیل به یک "کالا" نموده و مقصود اصلی از آن را فراموش کرده‌اند. آنان فکر می‌کنند شبکه‌های اجتماعی میتوانند به سرعت ارزش برند شخصی‌شان را در بازار افزایش دهد؛ در حالیکه روند توسعه‌ی برند شخصی مسئولیتی به مراتب بزرگتر است که هیچگاه متوقف نشده و بسی فراتر از شبکه‌های اجتماعی گسترش می‌یابد.
به همین دلیل همیشه به کسانیکه قصد دارند در شبکه‌های اجتماعی حضور داشته باشند، توصیه می‌کنم با دقت در مورد اهداف و مقاصد خود پیش از ساخت حساب کاربری جدید، فکر کنند. چرا؟ چون لحظه‌ای که شروع کنید، نباید به خود اجازه‌ی توقف دهید. خود را به چالش بکشید، در مورد مقاصدتان و اینکه توانایی ارائه‌ی چه محتوایی را به جامعه‌ی هدف دارید–چه داخل و چه خارج از فضای کاری –تامل کنید.
برندسازی شخصی، همچون رسانه‌های اجتماعی، یعنی ایجاد یک تعهد تمام وقت در مسیر تعریف خودتان بعنوان رهبر یا مدیر، و اینکه چگونه این موضوع اخلاق شما را در زمینه‌ی خدمت‌رسانی به دیگران شکل می‌دهد.
برند شخصی شما نماینده‌ی ارزشی است که میتوانید بصورت پایدار از طریق خدمت به دیگران ارائه دهید. این به معنی ترویج خودتان نیست که بخواهید صرفا در مورد دستاوردها و داستان‌های موفقیت‌تان آگاه‌سازی انجام دهید. مدیریت برند شخصی ایجاب می‌کند یک مربی و الگوی رفتاری عالی باشید تا مردم بتوانند به آن اتکا کنند. مثلا وقتی من یک مقاله برای بلاگ شخصی‌ام می‌نویسم شدیدا برای این کار تفکر می‌کنم چراکه مخاطبانم انتظار خلق یک "تجربه‌ی فکری" ارزشمند را از من دارند.
بعلاوه، هدف من جذب خوانندگان جدید از طریق خلق ارزشی‌ست که با نوشته‌ام به آنها میدهم به شکلی که آنقدر درگیر موضوع مورد بحث شوند تا به خواندن بقیه‌ی مطالب نیز بپردازند. بنظر میرسد فشار زیادی روی شماست، و مسئولیت سنگینی نسبت به مخاطبان خود دارید، درست است؟ بله، در ابتدا چنین است، اما به مرور زمان، پذیرش مسئولیت به یک بخش ذاتی و ناخودآگاه در شما تبدیل می‌شود. این همان خط فکری‌ای است که باید آن را توسعه داده و زمانیکه می‌خواهید برند شخصی خود را تعریف و مدیریت کنید نیز باید چنین سطحی از مسئولیت‌پذیری را در نظر بگیرید. خواهید دانست که هر روز باید استانداردی از انتظارات را برآورده کنید، انتظارتی که برای خود و مخاطبانتان ساخته‌اید.
برند شخصی خود را مانند یک علامت تجاری ببینید؛ یک دارایی که همزمان با قالب‌بندی و شکل دادن باید از آن محافظت هم بکنید. این دارایی باید با هدف کمک و سودرسانی به اشخاص مرتبط با شما و صنعتی که در آن فعال هستید، مدیریت شود.
آیا برند شخصی خود را تعریف کرده‌اید؟ آیا هر روز بصورت مداوم با برند شخصی خود زندگی می‌کنید؟
اگر شبیه به اکثر آدمها باشید، جوابتان به هر دو سوال "نه" خواهد بود. بر اساس یک تحقیق، کمتر از 15 درصد مردم برند شخصی برای خودشان تعریف کرده‌اند، و کمتر از 5 درصد هر روز با برند شخصی در فضای کاری حاضر می‌شوند. چرا؟ زیرا این موضوع بسیار چالش‌برانگیز است و نیاز به مقدار زیادی مسئولیت‌پذیری، عمل‌گرایی و خودآگاهی دارد.
منبع: http://www.forbes.com
ترجمه و ارائه از : Good Content

 

ویدئوی مرتبط

امتیاز دهید Article Rating
نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.